Statybinė mediena, kalibruota mediena - kaina

Statybinė mediena

Statybinė mediena

Plačiausiai naudojama medienos rūšis statyboms būtų spygliuočiai. Eglė ir pušis yra dvi populiariausios statybinės medienos rūšys Lietuvoje. Abi medienos rūšys turi savo privalumų ir trūkumų, todėl pasirinkimas priklauso nuo konkretaus projekto poreikių.

Eglinės medienos privalumai:

  • lyginant su pušine mediena, eglė šiek tiek tvirtesnė ir patvaresnė, todėl ji geriau atlaiko dideles apkrovas ir aplinkos poveikį;
  • lengvesnė, elastingesnė ir lankstesnė. Eglės mediena savo sandaroje neturi balanos, todėl gali būti lengviau apdorojama ir montuojama;
  • eglės mediena skiriasi šakų sandara, turi mažiau ryškių mazgų ir todėl ji suteikia lygesnę bei estetiškesnę išvaizdą;
  • yra atsparesnė puvimui ir grybeliams. Eglės mediena taip pat turi geresnes šilumos izoliacines savybes.

Pušies mediena paprastai yra pigesnė už eglės medieną. Tuo pačiu pušinė mediena pasižymi išskirtiniu medienos raštu ir išskirtiniais atvejais gali geriau atitikti individualius estetinius poreikius. Apibendrinant eglinė mediena yra geresnis pasirinkimas, kai reikia stipresnės, patvaresnės ir lygesnės medienos, turinčios geresnes šilumos izoliacines savybes.

Statybinė mediena – tai įvairūs medienos gaminiai ( lentos, tašai, statramsčiai, kolonos, sijos ir kt.), kurie statybose dažniausiai naudojami kaip atraminės ar laikančios konstrukcijos. Paprasčiausio apdirbimo ir pigiausia mediena būtų natūralios drėgmės viengubo pjovimo lentos ir dvigubo pjovimo lentos. Taip išpjautos medinės lentos pagal poreikį gali būti papildomai apdirbamos antiseptikais ar impregnuojamos.

Priklausomai nuo naudojimo pobūdžio ir poreikio tikslumui ar paviršiaus lygumui šie medienos gaminiai gali būti natūralios drėgmės, džiovinti, kalibruoti, profiliuoti. Siekiant išgauti papildomą tvirtumą, medienos gaminio stabilumą ar nestandartinius matmenis atitinkami medienos ruošiniai gali būti klijuojami.

Atsižvelgiant į augantį klientų poreikį medienos gaminių kokybei bei tikslumui mes siekiame palaikyti būtent kokybiškos kalibruotos medienos gaminių asortimentą.  Kalibruota mediena turi tikslius ir vienodus matmenis per visą lentos ilgį ir plotį. Taip paruošta statybinė mediena yra brangesnė, tačiau bet kokiu atveju tai būtų geresnis pasirinkimas nei nekalibruota mediena, nes ji siūlo didesnį tikslumą, stiprumą, lengvesnį ir ženkliai greitesnį montavimą, mažesnes atliekas ir kokybiškesnę apdailą.


Kalibruota mediena - kaina

Kalibruota mediena
Kokybės klasė
Matmenys, mm
storis x plotis x ilgis
Medžio
rūšis
Kaina
Eur / m'
AB28 x 45 x 3600 / 3900 / 4200Eglė0,90
AB45 x 45 x 3600 / 3900 / 5100Eglė
1,30
C24    45 x 70 x 3000 / 5100Eglė
1,80
C24    45 x 95 x 3000 / 4800Eglė
2,80
C24
45 x 120 x 6000Eglė
Neturime
C24
45 x 145 x 3300 / 5400 / 6000Eglė
3,70
C24
    45 x 195 x 4800Eglė
Neturime
C24
    45 x 245 x 6000Eglė
Neturime

Detalią (tikslesnę) informaciją apie sandėliuose turimą produkciją, jos specifikaciją, kainas bei esamus likučius Jums visuomet suteiks UAB "SOLVAT" darbuotojai. Susisiekite dabar.

Graduota kalibruota mediena

Graduota kalibruota mediena klasifikuojama pagal savo stiprumą, tankį, elastingumą ir kitas savybes, kurios lemia jos tinkamumą įvairiems statybos ir gamybos projektams. Graduota mediena gali būti natūrali arba dirbtinai apdorota, kad pagerinti jos charakteristikas. Graduota mediena yra plačiai naudojama statyboje, baldų gamyboje, medienos inžinerijoje ir kitose srityse, kur reikalinga kokybiška ir patikima mediena.

Medienos stiprumo klases yra standartizuotos kategorijos, kurios nurodo medienos atsparumą lenkimui, tempimui, slėgimui ir kitoms apkrovoms. Medienos stiprumo klases žymimos raide C ir skaičiumi, kuris parodo medienos stiprumą. Pavyzdžiui, C24 reiškia, kad mediena gali atlaikyti 24 N/mm2 lenkimo jėgą. Medienos stiprumo klases nustato sertifikuotos įmonės, atliekančios vizualinį arba mechaninį medienos rūšiavimą pagal Europos sąjungos standartus.